Beskrivning
IsaDora The Cream Bronzer är en fjäderlätt krämbronzer med en silkeslen textur som ger en naturligt solkysst look. Den har en byggbar, skir täckning som smälter jämnt in i huden och skapar allt från en subtil lyster till en mer definierad kontur.
Formulan är berikad med Hydraberry™ (stamcellsextrakt från hallon) och extrakt från druvfrukt, ingredienser kända för sina återfuktande egenskaper. Den krämiga konsistensen glider lätt över huden och ger en mjuk finish med naturlig värme.
Tips! Välj en nyans som är en till två steg mörkare än din naturliga hudton för en extra solkysst look.
Nyans: 48 Medium
Dosering & användning
För en solkysst look, dutta försiktigt på produkten på huden och fokusera på områden där solen naturligt träffar. För en mjuk kontur eller brontour, applicera försiktigt under kindben, panna och käke för att definiera dina drag. Sudda ut linjer genom att blenda med en borste eller svamp.
Förvaringsinstruktioner
Utsätt ej för direkt solljus