isApp=false

Andra köpte också...

Decubal Sun Lip Balm 10 ml

Deal
Nyhet
109 kr 
Erbjudandetgäller t.o.m. 2025-03-02
Slutsåld, Bevaka, så mejlar vi när den är tillbaka!

Snabba fakta

  • Läppbalsam med SPF30

  • Perfekt för torr, narig och känslig hud på läpparna

  • Högt skydd mot UVA- och UVB-strålar

Beskrivning

Decubal Lip Balm SPF30 är speciellt framtagen för att skydda mycket torr, narig och känslig hud på läpparna. Produkten ger ett högt skydd mot UVA- och UVB-strålar, samtidigt som den är toppen vid torr hud.

Decubal Lip Balm har en kliniskt bevisad snabb och långvarig återfuktande effekt. Produkten är formulerad med bl.a. bivax och antioxidanten E-vitamin som hjälper till att mjukgöra huden.

Den är även dermatologiskt testad, hypoallergen och vattenfri, vilket gör den lämplig att använda även på känslig hud, i både varmt och kallt väder. Produkten är dessutom EcoSun Pass-godkänd, en tredjeparts certifiering som innebär att produkten endast innehåller UV-filter som är säkra för miljön.

Innehåller 10 ml.

Dosering & användning

Applicera en riklig mängd före solexponering och återapplicera frekvent för att bibehålla UV-skyddet. Lämplig för långtidsanvändning.

Förvaringsinstruktioner

Rumstemperatur

Cera Alba, C12-15 Alkyl Benzoate, Dibutyl Adipate, Lanolin, Petrolatum, Shea Butter Ethyl Esters, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Synthetic Fluorphlogopite, Glycine Soja Oil, Lauroyl Lysine, Tocopherol, Beta-Sitosterol, Squalene.

Artikelnummer

7311620015026

Varumärke

Decubal

Egenskap

Glutenfri, Parabenfri, Parfymfri, Vegansk

Ursprungsland

Sverige

Förpackningsstorlek

10 ml

Ordinarie pris

129 kr

Relaterade produkter

Apohem Magazine